شرکت فنی مهندسی دانش بنیان توسعه فناوری‌های هوشمند سپهران در سال 1395 با هدف توسعه‌ی محصولات نوین و کارا در حوزه‌ی آب، انرژی و محیط زیست توسط جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه و نخبگان علمی کشور پایه‌ریزی شد. تولیدات این شرکت طیف وسیعی از محصولات مرتبط با آب، انرژی و محیط زیست را در بر می‌گیرند.

بیشتر بدانید
طراحی و تولید
مشاوره پروژه
تعمیر و نگهداری

رانشگر جت پرو گونه جدیدی از رانشگرهای غواصی تحت عنوان DPV می‌باشد که به‌طور گسترده در صنعت غواصی برای مقاصد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسیله با اتصال به کپسول اکسیژن، نیروی جلوبرنده لازم برای جابه‌جایی غواص را طی مسافت‌های متوسط و طولانی فرآهم می‌آورد.

برای تأمین انرژی در مناطق دور از شبكه برق سراسری یکی از راه‌ حل‌های ایده‌آل، استفاده از انرژی‌های تجديد‌پذير مي‌باشد که یکی از انواع این انرژی‌ها، انرژی مکانیکی امواج دریا است. در این میان سامانه‌های مبدل انرژی دریایی قادر هستند تا این انرژی دائمی حاصل از امواج دریا را به انرژی الکتریکی تبدیل کرده و بخشی از انرژی مورد نیاز در مناطق دور از دسترس را تأمین کنند.

یکی از تکنیک‌های پاکسازی لکه‌های نفتی از سطح آب، استفاده از روش مکانیکی است. دستگاه اسکیمر وسیله‌ای است که با حرکات مکانیکی خود موجب جمع‌آوری لکه‌های نفتی و جداسازی آن از سطح آب می‌شود. اسکیمر غلتکی یک نمونه پرکاربرد از انواع مختلف اسکیمرهاست که با حرکت دورانی غلتک استوانه‌ای موجب جداسازی لکه‌های نفتی از سطح آب می‌شود. در واقع سطح غلتک‌ها که با استفاده از پلیمرهای آب گریز و نفت دوست پوشش داده می‌شود عامل اصلی این فرآیند جداسازی است.

مبدل‌های اتمسفریک تولید آب (AWG) به دستگاه‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند از طریق فرآیند‌های ترمودینامیکی و سایکرومتریک نسبت به استخراج رطوبت موجود در هوای اطراف اقدام نمایند. به بیان دیگر دستگاه تولید آب از رطوبت هوا، با تبدیل رطوبت موجود در هوا به آب، بدون اتصال به شبکه لوله‌کشی سراسری، آب را در دسترس مصرف کنندگان قرار می‌دهد.

محصولات

تماس با ما

برخی از مشتریان